Skip to main content

Byt pro Maxíka

Otázka bydlení je velké téma. Obzvlášť v této době. Né jinak je tomu i u nás v Šumperku.

Kdo si nemůže dovolit hypotéku, nebo neměl to štěstí a nepodařilo se mu koupit byt v 90 letech je mnohdy odkázán na stále vzrůstající ceny soukromého nájemného bydlení. Takový osud měla Pavlína Kašparová se synem Maxem. Život se s mí nepáral, prožila nejeden těžký moment. Asi ten nejtěžší byl při zjištění, že její syn Maxim Pokoj je vážně nemocný. Její i tak těžký osud najednou nabral strmý pád….. výsledek? Neustále cesty mezi nemocnicí a domovem, stres…. Ze zdravého kluka byl najednou nemohoucí pacient.

Bydlení ve 4 patře panelového domu bez výtahu byl pro maminku doslova zničující. Proto se Pavlína obrátila na inciativu DĚTI DĚTEM s žádostí o pomoc.

„Má situace byla beznadějná. Chtěla jsem být oporou u svého syna a tak mě vůbec nezbyl čas na ostatní věci. Natož řešit bydlení. Když mě pan Vaněk řekl, že to zařídí, zpočátku jsem tomu moc nevěřila. Když poté získal byt a navíc jej společně s dobrovolníky zrekonstruoval, byla jsem v úžasu“ barvitě líčí maminka Pavlína.

„Není to zásluha jen má či DĚTI DĚTEM. Víte, já jen požádal…. A těch žádostí bylo desítky“ uvedl Vaněk – zakladatel DĚTI DĚTEM a dodává: „ Na mou žádost město Šumperk vyhovělo a poskytlo třípokojový byt s výtahem, poté jsme řešili rekonstrukci. Zde významnou roli hrála společnost Mrkni na reality, která udělala vizualizaci a poté už vše jenom jelo“ doplnil nadšený Vaněk.

A budovalo se ve velkém. Společnost BYT&BYT dodala vinylové podlahy, včetně pokládky, stavební část realizovala společnost CreationWorld a to vše bez nároku na honorář. Když poté dodala kompletní kuchyni společnost IKEA, bylo to jako čisté zjevení.

Kdepak na vše získali peníze? Ze sbírek… Iniciativa DĚTI DĚTEM pořádala řadu akcí právě na podporu Maxima Pokoje. Výtěžek v hodnotě skoro 200 tisíc přetavila do rekonstrukce… do celkové realizace. Na jejím konci čekal plně zrekonstruovaný byt pro Maxíka v hodnotě bezmála 650 tisíc korun.

„Všichni jsme chtěli pomoci. Nenechat v tom Rosťu samotného. Mohu s radostí říct, že se nám to všem povedlo“ uvedl Miroslav Partischz Mrkni na reality.

Samotné předání zrekonstruovaného bytu proběhlo na konci listopadu a stálo to za to. Maxík byl šťastný.„ Všem, kteří se zúčastnili akcí pro Maxima ze srdce děkujeme. Jejich dar jsme znásobili a udělali něco, co je v dnešní době nevídané „ na závěr konstatoval Jan Košťál z CreationWorld.