Skip to main content

Elenka Vojtková

Elenka Vojtková (Olomouc) se narodila v roce 2014, je našim historicky prvním dítětem, kterému jsme se rozhodli pomoci a díky ní a celé úžasné rodině Vojtkových vznikla naše iniciativa. Naše první pomoc byla v rámci bloku akcí pod názvem „Hrajeme pro Elenku“. Je proto logické, že jsme Elenku zahrnuli i do naší zatím největší akce, s pomocí pro sedm rodin a to pod názvem „Milionová rodina“.
Zde je její příběh :

Elenka se narodila v roce 2014 jako naprosto zdravá holčička. Byla veselé a hravé miminko. V půlroce se však začaly projevovat zdravotní problémy. Po mnoha lékařských vyšetřeních jí byl diagnostikován netypický Westův syndrom. Je to závažná forma dětské epilepsie, kdy velmi často dochází k těžkému mentálnímu a fyzickému postižení. Ačkoliv jsme dělali vše pro to, aby se epileptické záchvaty zastavily, mozek Elenky je bohužel poškozen do takové míry, že je zařazena do těžké mentální retardace a je naprostý ležáček. Sama nesedí, nestojí, nepoužívá ručičky. Je zcela odkázána na pomoc druhých – hlavně svých rodičů a brášky Aleška.

Elenka je i přes svůj hendikep veselé děvčátko, ráda se směje, s bráškou si užívají každou společnou chvilku. Každý den však musí cvičit, aby posilovala tělíčko a aby se jí nezkracovaly svaly. Od malička cvičí metodu Bobath, pravidelně navštěvujeme lokomoční centrum Jitrocel, kde absolvuje neurorehabilitaci. Celá rodina se snažíme o to, aby měla Elenka šťastný život a měla úsměv na rtech. Za pomoc děkujeme

Prostředky na pomoc Elence zasílejte na: