Skip to main content

Jaroslav Křepelka

Jaroslav Křepelka (Velké Poříčí, okr. Náchod) se narodil v roce 1992, je součástí našeho bloku akcí pod názvem „ Milionová rodina „. Pomoc od Vás je zapotřebí hlavně na úhradu neurorehabilitace.
Zde je jeho příběh :

Do svých 21 let byl Jára zdravím klukem. Měl přítelkyni, kamarády, rád rybařil… 24. července 2013 se u něj a celé jeho rodiny vše změnilo. Po tragické dopravní nehodě, při níž zemřel jeho kamarád David, zůstal upoutaný na lůžku. Půl roku v nemocnici bojoval o život. Vše zvládl. Nacházel se však ve stavu ,,Vigilní koma“ (je to stav připomínající spánek, ale oči jsou otevřené a zdá se, jako by vás pacient vnímal. V tomto stavu může přijímat i potravu, pohybovat končetinami a mít spánek. Nikdo na světě vám ale neřekne, zda dotyčný vnímá své okolí nebo nikoli). V nemocnici měl Tracheostomii ( hadička do krku na podporu dýchání a odsávání hlenů),PEG (hadička do žaludku na umělou výživu ) a cévku ( hadičku do močového měchýře na odtok moči). Po půl roce od onoho osudového dne byl Jára propuštěn domů z nemocnice. Začala tím další etapa rekonvalescence. V současné době je Jára ve stavu ,, MCS – Minimální stav vědomí “ (je stav, který je definován jako syndrom, ve kterém má člověk přechodně, ale opakovaně, viditelné známky uvědomování si sebe sama nebo svého okolí. Jára tedy pravděpodobně vnímá, ale neumí nic kromě toho, že se učí polykat a nepatrně hýbe palcem levé ruky). Zůstal mu jen PEG, do kterého přijímá stravu.

Járova maminka Jaroslava Šolcová Křepelková je obrovsky silný člověk a to, jaké jsou pokroky v jeho zdravotním stavu, jsou převážně její zásluhou. Jára vděčí právě jí za zajištění celodenní péče, za naději, která je na jejich cestě za uzdravením. Bohužel na takové pacienty náš stát nemyslí a tak jsou Křepelkovi zcela odkázáni na sebe a pomoc lidí. Peníze potřebují převážně na neurorehabilitaci . Děkujeme

Prostředky na pomoc Jardovi zasílejte na: