Pomáhejme společně

Je další z projektů naší iniciativy, tentokráte zaměřený na pomoc pěti rodinám. Společně budeme pomáhat Terezce Vepřkové, Lucince Čechové, Natálce Hudečkové, Tomíkovi Burghardtovi a Mikuláši Rakovi v sobotu 4.září v Olomouci. Již ráno v 9 hodin začne ve sportovním areálu Řepčín dětský fotbalový turnaj SIGMUND CUP pro kategorii U11 (ročník narození 2011), kde se utká 16 týmů v boji o vítězství v turnaji. Sportující děti, jak je našim zvykem, přispějí svým startovným do celkové sbírky. Poté bude v 17 hodin následovat charitativní utkání týmu osobností DĚTI DĚTEM proti týmu REAL TOP PRAHA.

Jak můžete pomoci ?

Možností je hned několik :

 • Koupí vstupenky na utkání
 • Hotovostí do sbírky přímo na turnaji v Řepčíne či na utkání na Andrově stadionu
 • Převodem na sbírkový účet
 • Platbou přes QR kód
 • Přes platformu Donio

Ze srdce děkujeme.

Program charitativního dne

Charitativní den začne v 9 hodin turnajem Sigmund Cup pro malé fotbalisty do 11 let. Turnaj, jehož partnery jsou Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a Mercedes-Benz Moravia, se bude konat na travnatých hřištích ve sportovním areálu v Řepčíně a zúčastní se ho 16 mužstev. V tuto chvíli přislíbili účast SK Sigma Olomouc, 1. FC Slovácko, FC FASTAV Zlín, MFK Vyškov, Jeseník, Šumperk, SFC Opava, FK Prostějov, FK Přerov a SK Hranice.

Odpolední program poté bude pokračovat v 17 hodin na Andrově stadionu a nabídne utkání osobností z týmu Real Top Praha, proti nimž se postaví známé tváře reprezentující iniciativu Děti dětem. Fanoušci se tak mohou těšit například na bývalé hráče Sigmy Davida Rozehnala, Martina Blahu, Michala Ordoše, Michala Kováře, Aleše Škerleho, Radoslava Látala, fotbalistu Mladé Boleslavi Vojtěcha Smrže nebo hokejistu Marka Peksu. Za Top Real Praha pak potvrdili účast fotbalové hvězdy Petr Švancara, Karel Rada, Marek Heinz, Vladimír Šmicer, Marek Jankulovski, Adam Varadi, šéfkuchař Přemek Forejt nebo herec Jakub Štáfek. Další hvězdná jména budou postupně potvrzována.Bezinfekčnost

Stejně jako během ligových utkání Sigmy Olomouc budou i tentokrát na stadion vpuštěni pouze diváci, kteří nevykazují klinické příznaky onemocnění covid-19, a kteří splňují, s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku, podmínky bezinfekčnosti. Vstup na stadion bude divákům povolen v případě, že daná osoba:

 • osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR laboratorní vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, a toto doloží platným certifikátem s QR kódem, nebo

 • osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami POC laboratorní test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem, a toto doloží platným certifikátem s QR kódem, nebo

 • osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží platný certifikát s QR kódem o provedeném očkování, což znamená, že od očkování uplynulo:

  - nejméně 14 dní od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu

  údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“), nebo

  - nejméně 14 dní od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC, nebo

 • osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní, což rovněž doloží platným certifikátem s QR kódem.

Potvrzení o bezinfekčnosti je možno doložit v papírové podobě nebo na obrazovce mobilního telefonu. Certifikát s QR kódem je ke stažení na webu „Očkovací portál občana“ na https://ocko.uzis.cz/. Přihlášení je možné přes eidentita.cz nebo jednorázovým kódem přes sms, kdy je potřeba uvést rodné číslo a číslo občanského průkazu. U dětí bez občanského průkazu nebo pro cizince je možnost přihlášení přes zadání čísla mobilního telefonu, e-mailu a data narození. Tyto údaje musí souhlasit s údaji zadanými v testovacím centru.

Všechna práva vyhrazena | Copyright © 2021 DĚTI DĚTEM